Pożyczka bez sprawdzania baz - to możliwe w niektórych firmach pożyczkowych

Pieniądze bez spradzania baz

Pożyczki oferowane są w Polsce każdemu. Nie oznazcza to, że wnioskując o pieniądze u danego pożyczkodawcy bez problemu otrzymamy pozytywną decyzję i gotówka zostanie nam wypłacona. Spowodowane jest to weryfikacją klientów, także w bazach, którą przeprowadza każda firma pożyczkowa.

Co należy zrobić mając słabsza zdolność kredytową?

Pod pojęciem zdolności kredytowej kryje się wiele czynników i warunków. Ich kombinacja pozwala określić pożyczkodawcy czy jesteśmy zdolni do spłaty pożyczonego zobowiązania. Jednym z kryteriów sprawdzanych coraz częściej są bazy klientów takie jak BIK, KRD czy ERIF. Są to instytucje które zbierają informacje o naszych zobowiązaniach. Każdy klient który kiedykolwiek wnioskował o kredyt czy brał pożyczkę trafia do takiej bazy z informacją jakie to było zadłużenie i jak przebiegała spłata.

Dzięki temu pożyczkodawca może ocenić ile aktywnych zobowiązań posiada dany klient. Czy jest to problemem przy chęci skorzystania z pożyczki?

Nie, ponieważ nawet posiadając już jedno czy kilka obciążeń (np. kredyt ratalny, pożyczkę, abonament itp.) nadal możemy mieć zdolność kredytową by otrzymać kolejne pieniądze. Banki bardzo mocno sprawdzają bazy i mają dużo wyższe kryteria oceny, co skutkuje większą trudnością w uzyskaniu kredytu.

Inna sytuacja dotyczy firm pożyczkowych które oferują niewielkie szybkie pożyczki przez internet. O ile dzisiaj sprawdzanie baz jest coraz bardziej powszechniejesze, o tyle nadal jest dużo większa szansa na otrzymanie gotówki nawet gdy mamy nieuregulowane obciążenia. Pożyczając niewielką kwotę możemy liczyć na pożyczkę na oświadczenie czyli na sam dowód osobisty. Dodatkowo pierwsze pożyczki dla nowych klientów oferowane są bezpłatnie.

Nawet gdy mamy czystą kartę czyli nie widniejemy w bazach BIK czy KRD możemy mieć trudność w otrzymaniu gotówki. Oczywiście nie zawsze tak jest, jednak w sytuacji gdy mamy czystą historię kredytową również możemy z punktu widzenia firmy pożyczkowej być małą "niewiadomą" tzn. czy uda się nam spłacać raty w terminie.

 

Pożyczki bez baz?

Kobieta uśmiechnięta na plażyPodsumowując obecnie coraz trudniej o pożyczkodawcę który nie weryfikuje swoich nowych klientów. Praktycznie każdy sprawdza bazy klientów i dłużników. Dobrą wiadomością jest to, że firmy pożyczkowe mają różne stopnie ocen klientów i udzielania im pożyczek. Możę się zdarzyć sytuacja, że w jednej firmie bez problemów otrzymasz pieniądze, a w innej podając te same dochody czy cechy dostaniesz odmowę. Dlatego nie warto się poddawać. Dobrze jest złożyć wniosek w kilku instytucjach pożyczkowych i sprawdzić gdzie uda się pożyczyć gotówkę.

Poniżej przedstawiamy listę pożyczek, która może być dla Ciebie pomocna w podjęciu odpowiedniej decyzji. Dobierz ofertę dopasowaną do swoich aktualnych potrzeb:

 

Poszukujesz pożyczki w NOCY? Zobacz pożyczki dostępne 24h

Pożyczka mobilna »

Serwis PozyczkaMobilna.pl jest serwisem finansowym gdzie prezentowane są oferty firm oferujących pożyczki pozabankowe czyli
powszechnie zwane chwilówkami, takie które dostępne są przez internet lub smartfona. Decyzja o skorzystaniu z danego produktu jest podejmowana wyłącznie przez użytkownika.
Dokładamy wszelkich możliwych starań by prezentowane dane były aktualne i rzetelne.

Copyright © 2021 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone - PozyczkaMobilna.pl